bazeny leto

Štyri kroky k dokonalej radosti z vášho bazéna

Ak si aj vy myslíte, že starostlivosť o vstavaný bazén je časovo a ekonomicky náročná, tak sa veľmi mýlite. V podstate stačí dodržať tieto štyri jednoduché kroky a o váš bazén sa viac nemusíte strachovať.

  1. Pravidelná kontrola ph vody a množstva chlóru

Starostlivosť o váš bazén začína práve tu. Je potrebné pravidelne kontrolovať pH vody, ktoré sa musí pohybovať stále od 7,0 do 7,4 pH. Na to vám postačia jednoduché kvapkové testery. Akonáhle zistíte, že hodnoty pH nie sú v tomto rozhraní treba to okamžite napraviť chemickými ošetrovacími prípravkami. V prípade, že je pH nižšie, voda sa stáva zásaditejšou a môže ľahko korodovať kovové komponenty bazénu. Ak je však pH dlhodobo vyššie ako 7,4, tak sa v bazéne začnú tvoriť tzv. mliečne zákaly, zníži sa účinnosť chlóru a dochádza k podráždeniu pokožky a očí. Mliečnej vody v bazéne sa jednoducho zbavíme chemickým prípravkom, ktorý tieto vápenaté zrazeniny zlúči do väčších vločiek, ktoré sa dajú následne vysať bazénovým vysávačom alebo v prípade menšieho zakalenia stačí zapnúť filtráciu nepretržite dovtedy, kým sa voda znovu neprečistí. Veľmi dôležitá je aj pravidelná kontrola tvrdosti vody, ktorá nesmie presiahnuť hodnotu 18 °N. V opačnom prípade treba použiť prípravky na jej zníženie.

  1. Pravidelný preplach piesku v pieskovej filtrácii

Filtrácia bazénu je ako jej pľúca a treba sa o ňu pravidelne starať. Bez jej správneho fungovania je neplatné aj chemické ošetrenie bazéna. Pieskovú náplň filtrácie je nutné udržiavať neustále čistú, a preto ju musíme pravidelne aspoň raz za 14 dní prepierať a najneskôr raz za 2 roky celú vymeniť.

bazenove technologie

  1. Zbavovanie vody hrubých nečistôt bazénovým vysávačom a bazénovou sieťkou

Tieto bazénové komponenty by nemali chýbať pri pravidelnej údržbe bazéna. Pomôžu pri mechanickom sa zbavení nečistôt, ktoré dennodenne môžu zašpiniť váš bazén, ako popadané listy, mušky a pod. Bazénový vysávač dokonale prečistí vodu od týchto malých nečistôt.

  1. Pravidelné ošetrenie vody chemickými prípravkami

Je dobre známe, že vodu v bazéne treba ošetriť pravidelne chlórovými tabletkami. Hodnota chlóru v bazéne by mala mať hodnotu rozmedzí 0,3 až 0,5 mg/l, čo sa dá jednoducho skontrolovať príslušnými testermi. Chemické prípravky nám prídu na pomoc aj v prípade zakalenej vody, mliečnej vody, alebo v prípade zafarbenia vody do zelena, kvôli prítomnosti rias. Správnym dávkovaním týchto prostriedkov a udržovaním predpísaných hodnôt pH, tvrdosti vody a chlóru, vaša voda v bazéne zostane stále číra a neškodná pre vaše zdravie. Je to jednoduchšie ako sa zdá. Stačí len pravidelná kontrola a ten správny prostriedok v prípade núdze.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *