Jak odstranit plíseň

Plíseň v neobydleném bytě zůstává i s novými majiteli

Přestěhovali jsme se s přítelkyní za prací. Není to jednoduché začínat v naprosto neznámém prostředí. Nejtěžší bylo shánění bytu na dálku. Na prohlídku jsme jeli na otočku, bylo na ni málo času a byt jsme viděli jen tak „z rychlíku“. Ale už se to nedalo odkládat, potřebovali jsme nový domov, stěhování se blížilo, takže jsme rovnou podepsali smlouvu. Když jsme se nastěhovali, zjistili jsme, že byt je velice příjemný, ale má jednu velkou vadu. A tou byly plísně v kuchyni, kterých jsme si předtím nevšimli. Dříve jsme je neviděli proto, že plíseň byla za skříňkou u obvodové stěny. Proto jsme si ji uviděli až při stěhování nábytku.

Kdo zajistí likvidaci plísní

Bylo nám jasné, že plísně…

čím odstranit nebezpečné plísně

Bylo nám jasné, že plísně se objevily především proto, že se v bytě nějakou dobu nebydlelo a tedy pořádně nevytápělo a nevětralo. Proto jsme nejdříve čekali, jestli plíseň nezmizí, když začneme v bytě bydlet. Situace se trošku zlepšila, ale plísním teď začalo nahrávat to, že jsme hodně vařili a vodní pára kondenzovala. Plísně jsme si v žádném případě pěstovat nechtěli, proto jsme zapátrali po informacích jak odstranit plíseň a zalíbila se nám možnost protiplísňového nátěru, který by ochránil stěnu před vsakováním vlhkosti. Toto řešení nabízela firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která k nám velice brzy vyslala své techniky.

Ti navrhli několikafázové řešení naší situace. Nejprve bylo nutné plísně mechanicky a na mokro odstranit. Po jejich odstranění bylo zapotřebí důkladně místnost vydezinfikovat a odstranit všechny po místnosti volně rozmístěné plísňové spory. Proto bylo nutné použít dezinfekci a průmyslovým vysavačem vysát všechny plochy. V takto připravené místnosti se mohl nanést LSG nátěr. S tím jsme dokonale spokojeni, vlhkost do stěny nepropouští a plísně už se k nám díky A SERVISU nevracejí. Jak odstranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *