Jak odstranit plíseň

Konec plísním, LSG nátěr jim nedá šanci

Už dlouho společně s námi v našem domě žila plíseň. V létě a na jaře zmizela, ale s příchodem studeného počasí se vždycky spolehlivě objevila. Zpočátku jsme se snažili na ni jít nejrůznějšími prostředky. Zkoušeli jsme jak odstranit plíseň a aplikovali různé postřiky z drogerie, zaručené recepty naší babičky a hledali jsme všemožné rady na internetu. V mnohých diskuzních fórech jsme se setkávali s názorem, že je nutné podřezat zdivo. Ale abych byl upřímný, nejsem žádný kutil, pracím na domě se věnuju jen občas, takže jsem vůbec netušil, proč by se něco takového mělo dělat a už vůbec jsem neměl ponětí, jak se to dělá.

pomocí čeho se zbavit plísní

Protože si na větší opravy na domě…

Kdo odstraní plísně v domě

Protože si na větší opravy na domě vždy najímáme firmy, rozhodli jsme se, že budeme stejně postupovat i v otázce plísní. Domluvili jsme se s firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., že k nám pošle své techniky. Kteří tomu zkusí přijít na kloub a problém vyřešit. Technici byli velice překvapení, když jsem se před nimi zmínil o tom. Že jsem uvažoval o podřezávání zdiva. Řekli mi, že dříve, než bych se chtěl pouštět do tak razantních zásahů. Je dobré si nejprve zjistit, v čem vězí příčina problému a jestli je to, co chci provést, opravdu řešením. Překvapilo mě, když mi řekli, že v našem případě by to bylo zbytečné. Jak odstranit plíseň.

Vysvětlili mi, že našim problémem je kondenzační vlhkost. Která se drží v místnosti, vláha prosakuje do stěn a ve vlhkých stěnách pak radostně bují plísně. V první řadě nám ze všeho nejvíc doporučovali snižovat vlhkost v místnosti. Tím, že budeme poctivě a intenzivně větrat a při vaření používat odsavač par. Nato se dali do likvidace plísní, tomu se věnovali dost důkladně. Plísním se z toho musela pěkně zatočit hlava. Ještě jako prevenci aplikovali na stěnu LSG nátěr, působí protiplísňově, udržuje stěny suché a chrání je před vlhkostí.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *