Jak odstranit plíseň

Vlhnutí fasády domu doprovází vznik plísně

Začalo to nenápadně. Poté, co jsme si vytvořili u domu malé jezírko a vysadili v okolí keříky, začala nám znatelně vlhnout venkovní stěna domu. Omítka se postupně začala poškozovat a to byl začátek našich problémů s plísněmi. Ty vyrašily velice rychle a zhyzdily velkou část stěny. Nevěděli jsme, proč se plíseň vytvořila, jak ji odstranit ani jak zamezit jejímu opětovnému vzniku. Proto jsme si přizvali techniky firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., aby nám na naše otázky odpověděli, jak odstranit plíseň. Technici nemuseli nijak dlouho pátrat, aby zjistili, že příčinou vlhkosti jsou vodní páry z blízké vodní plochy. Blízkost keřů byla také spíše na škodu, navíc se jednalo o severní stranu, která je na výskyt plísní náchylnější.

čím zlikvidovat plísně

V těchto místech je nedostatek…

V těchto místech je nedostatek slunečního záření, které by mohlo snižovat vlhkost na povrchu fasády. S odstraňováním plísní měli pracovníci firmy bohaté zkušenosti, s tím jsme si nemuseli dělat starosti, ale otázkou bylo, jak potom zamezit dalšímu vzniku plísní. Bylo potřeba zajistit, aby vlhkost nepronikala do fasády. I na to však měl A SERVIS odpověď. Používají protiplísňový LSG nátěr, který funguje na principu difúzního odporu, to znamená, že dokáže zajistit, aby vlhkost nepronikala do ošetřeného povrchu, a zároveň umožňuje vlhkosti z povrchu unikat. Aby se mohlo s nanášením nátěru začít, bylo nejprve nutné plísně odstranit.

jak se zbavit plísní na domě

Na to měli technici své účinné metody a kvalitní prostředky. Mechanické odstranění plísní vystřídala dezinfekce plochy, protože při těchto pracích došlo k poškození fasády, natřeli nám pracovníci firmy omítku fasádní barvou podle naší volby. Poté zbývalo už jen nanést LSG nátěr a bylo hotovo. Všechno funguje výborně, stěna nevlhne a zůstává pěkně suchá. Vypadá to, že jsme náš boj s převahou vyhráli. Jak odstranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *