Jak odstranit plíseň

Nechcete plísně? Snižujte vlhkost v bytě

Věděli jste, že lidé vyprodukují dýcháním asi 100 g vodní páry za hodinu? Rodina se dvěma dětmi tak může za den vyprodukovat klidně i 10 litrů vlhkosti. K tomu se přidají třeba ještě květiny, jejichž produkce vlhkosti také není nezanedbatelná. Dále se připojí i vodní páry z vaření, sprchování, sušení prádla. Jestli ještě nedostatečně větráte, může být procento vlhkosti ve vašem bytě velice vysoké. Na tyto informace jsem narazil, když jsem se pustil do menšího průzkumu, protože se nám v bytě začala vytvářet plíseň a já jsem chtěl přijít na kloub příčině jejího vzniku.

Odstranění plísní v domácnosti

Pročetl jsem spoustu materiálů…

Pročetl jsem spoustu materiálů, některé si navzájem odporovaly. Ale shodovaly se v jednom, jestliže nemáte vlhkost ve stavebních konstrukcích. Je problémem vysoká kondenzační vlhkost, která je způsobena právě vaší přítomností v bytě. Začali jsme doma důkladně větrat. Vlhkost v bytě se tak snížila, ale plísně to nezahnalo. Už jsem toho měl dost a zavolal jsem do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., se kterou jsem si domluvil návštěvu jejích techniků u nás doma, aby nám dali návrh jak odstranit plíseň. Technici nás pochválili za správně prováděné větrání, většina domácností u nás prý větrá jen na ventilaci a tím se vlhkost určitě neodvětrá.

Čím se zbavit plísní doma?

V našem případě bylo potřeba odvést vlhkost ze zdí, tím narušíme plísni její přirozené prostředí. A SERVIS proto na stěny nanáší LSG nátěr, který je schopný zajistit, aby vlhkost do zdí nepronikala. Protože je pro správnou funkčnost nátěru důležité, aby byl nanášen na plísní nezasažené povrchy, museli technici nejprve plísně ze stěny odstranit. To prováděli velice opatrně, odstraňovali je na mokro a mechanicky. Na postižená místa nanesli dezinfekci a zlikvidovali z místnosti také veškeré uvolněné spory. Všechnu práci provedli odborně a pečlivě. Od plísní teď máme pokoj. Jak odstranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *