Jak odstranit plíseň

Plísně neškrábejte na sucho, škodíte svému zdraví!

Vyměnili jsme stará okna za nová plastová a najednou se nám v ložnici s přicházející zimou objevily i plísně. Nikdy dříve jsme s nimi problém neměli, uvědomili jsme si, že příčinou musí být ta okna. Zapátrali jsme na internetu a zjistili jsme, že nejsme jediní, komu se to stalo.  Problém s výskytem plísní po výměně oken je velice častý. Prý je to způsobeno tím, že tato okna těsní tak dokonale, že vzduch v místnostech cirkuluje mnohem méně. Vlhkost je tak složitější odvádět. Je nutné intenzivněji a častěji větrat.

Na koho se obrátit s problémem s plísněmi

Kromě toho jsme se pustili do…

Kromě toho jsme se pustili do seškrabávání plísní. Bohužel jsme si k tomu dopředu nic nenačetli a dělali jsme to obyčejnou špachtlí, plísně jsme potom zametli a vyhodili. A to byla velká chyba, plísně se nám totiž po pár dnech znovu na stěně objevily a navíc nás od té doby začalo škrábat v krku a svědily nás oči. Zarazili jsme se a tedy začali jsme zkoumat tedy jak odstranit plíseň, profesionálně. Měl jsem strach, že se tady začíná dít něco vážnějšího, takže jsem už tentokrát nechal všechno na profesionálech a pozval k nám firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.. Technici firmy mi vysvětlili, že plísně by se na sucho neměly nikdy seškrabávat, protože potom se jejich spory dostávají do vzduchu, opět místnost zamoří a navíc negativně ovlivňují i zdraví člověka.

Jak odstranit plísně v bytě?

Za alergické reakce, které se nám rozjely, mohly volné spory, které jsme při odstraňování plísní vdechli. Tentokrát už tedy plísně odstranili na mokro, všechno pořádně a několikrát vydezinfikovali a plochy vysáli průmyslovým vysavačem, aby nás všech spor zbavili. Navíc nám na stěnu nanesli protiplísňový nátěr, který nedovolí plísním, aby se nově rozšířily. Nátěr vytváří na stěně ochrannou vrstvu, která nepropouští vlhkost. Díky tomu zůstanou stěny suché a plíseň na ně nebude moct. Jsem rád, že jsme služeb A SERVISU využili, máme teď konečně klid. Jak odstranit plíseň.

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *