Čištění koberců Brno

Správné strojové čištění koberců může být velice šetrné i účinné

Čištění koberců na mokro jsem nikdy nefandila. Měla jsem strach, aby se voda v koberci nedržela moc dlouho a aby nezplesnivěl. Kromě toho jsem nikdy neměla moc velkou důvěru v kvalitu prostředků, které se k čištění využívají. Stačí tak málo a koberec může být nenávratně zničen.

Jak se zbavit nečistoty v koberci

Několik let jsem si vystačila jen s obyčejným vysavačem, pravidelně jsem koberce luxovala a udržovala je v jakž takž slušném stavu. K čištění jsem se taky nikdy neuchylovala, protože to nebylo vyloženě zapotřebí. Dlouho se mi dařilo vyvarovat se skvrnám. To ale skončilo, když mě navštívila moje sestra.

Co se skvrnou?!

Sestra byla odjakživa strašně roztržitá. Po chvilce jsem ji našla v obýváku, jak se snaží z koberce odstranit skvrnu ze zákusku, který jsem jí dala a který jí spadl na zem. Místo toho, aby skvrnu odstranila, tak ji spíš jen ještě více rozprostřela po koberci a vetřela více do hloubky vláken. Tady už byl vysavač k ničemu, skvrna se musela čistit na mokro.

Strojové čištění koberců

Sestra je na takové příhody zvyklá, protože se jí to stává často. Takže mi rovnou objednala firmu A Servis Lipka, s.r.o., Čištění koberců Brno, která je u ní podle jejích slov pečená-vařená. Nebyla jsem z toho nijak nadšená, ale doufala jsem, že to tentokrát můj koberec zvládne.

Příjemné překvapení

Čištění mě ale ohromně překvapilo. Bylo ke koberci velice jemné, použitá čisticí chemie byla účinná a přitom šetrná. Stroj, kterým byl koberec čištěn nijak nepoškodil vlákna, pouze z nich jemně vyčesával nečistoty – a že jich bylo! Kromě skvrny se v koberci držela spousta prachu, až jsem se styděla, kolik špíny se z koberce nakonec vyčesalo.

Hloubkové čištění koberců

Ani jsem nemusela mít obavy z mokrého čištění, protože téměř všechnu vlhkost nakonec odsáli speciálním vysavačem, koberec rychle uschnul a vypadal úžasně. S A Servisem Lipka, s.r.o., čištění koberců Brno se určitě znovu spojím.

Prostředky na čištění koberceJak mí opět čistý koberecSpokojenost s čištěním

Profesionální čištěníKoberec bez prachuKoberec jako nový

Related Post

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *